South Round Three Draw - 2017


Round Three - Saturday 9th December 2017 (Each team is allocated a warm up and competition lane)

PREMIER DIVISION   PREMIER DIVISION
Gala 1 - Wycombe LC, High Wycombe
Gala 2 - Pool in the Park, Woking
WU 5.00pm - Start 5.30pm
WU 6.20pm - Start 6.50pm
Lane 4 Guildford City A
Lane 3 Beckenham A
Lane 5 Wycombe District A - HOST Lane 4 Portsmouth Northsea
Lane 3 Thanet A Lane 2 Woking - HOST
Lane 6 City of Oxford Lane 5 Amersham
Lane 2 Bromley A Lane 1 Sutton and Cheam
Lane 7 Sevenoaks A
Lane 6 Winchester City Penguins
     
PREMIER DIVISION   DIVISION ONE WEST
Gala 3 - The Spectrum, Guildford
Gala 1 - Waterlooville LC, Portsmouth
WU 6.00pm - Start 6.30pm
WU 6.30 pm - Start 7.00pm
Lane 4 Guildford City B
Lane 4 Rushmoor Royals A
Lane 5 RTW Monson Lane 5 Leatherhead
Lane 3 Staines - HOST Lane 3
Windsor
Lane 6 Maidenhead Marlins Lane 6 Bracknell & Wokingham A
Lane 2 Maxwell Lane 2 Fareham Nomads - HOST
Lane 7 Atlantis Lane 7 Reading
     
DIVISION ONE WEST   DIVISION ONE WEST
Gala 2 - Magnet LC, Maidenhead
Gala 3 - Aldershot Garrison SC
WU 6.50pm - Start 7.20pm
WU 6.30pm - Start 7.00pm
Lane 4 Epsom District Lane 4 Guildford City C
Lane 5 Basingstoke Bluefins Lane 5 Newbury
Lane 3 Wycombe District B
Lane 3 Rushmoor Royals B - HOST
Lane 6 Chalfont Otters - HOST
Lane 6 Alton & District
Lane 2 Dorking
Lane 2 Tilehurst
Lane 7 Kingston Royals    
       
DIVISION ONE EAST   DIVISION ONE EAST
Gala 1 - Summerfields LC, Hastings
Gala 2 - Crook Log LC, Bexley
WU 6.00pm - Start 6.30pm
WU 6.00pm - Start 6.30pm
Lane 3 Mid Sussex Marlins Lane 4 Thanet B
Lane 4 Crawley
Lane 5 Black Lion
Lane 2 Maidstone Lane 3 Erith & District - HOST
Lane 5 Chelmsford
Lane 6 South Croydon
Lane 1 Hastings Seagull - HOST
Lane 2 Brighton
Lane 6 Sevenoaks B Lane 7 Bromley B
     
DIVISION ONE EAST                  
Gala 3 - Pavillions in the Park, Horsham
WU 6.30pm - Start 7.00pm
Lane 4 Orpington Ojays
Lane 5 East Grinstead - HOST
Lane 3 Croydon Amphibians
Lane 6 Ashford Town
Lane 2 Shepway A
Lane 7 Dover Lifeguards
     
DIVISION TWO WEST   DIVISION TWO WEST
Gala 1 - Mountbatten LC, Portsmouth
Gala 2 - The Quays, Southampton
WU 6.30pm - Start 7.00pm
WU 6.00pm - Start 6.30pm
Lane 4 Elmbridge Phoenix Lane 4 Eastleigh
Lane 5 Bracknell & Wokingham B Lane 5 Chesham
Lane 3 Hart Lane 3 Chichester Cormorants - HOST
Lane 6 Worthing - HOST Lane 6 Wycombe District C
Lane 2 Farnham Lane 2 Godalming
Lane 7 Littlehampton Lane 7 Wey Valley
Lane 1 Haslemere Lane 1 West Wight
     
DIVISION TWO EAST    DIVISION TWO EAST
Gala 1 - The Spa, Beckenham
Gala 2 - K2 Leisure Centre, Crawley
WU 6.00pm - Start 6.30pm
WU 6.15pm - Start 6.45pm
Lane 4 Hailsham
Lane 4 Mid Sussex Marlins B
Lane 5 Kent Weald
Lane 5 City of Canterbury - HOST
Lane 3 Herne Bay Lane 3 Eastbourne
Lane 6 Beckenham B
Lane 6 Larkfield
Lane 2 Beacon Lane 2 White Oak
Lane 7 Edenbridge Piranhas - HOST
Lane 7 Dartford & District
Lane 1 Redhill & Reigate Lane 1 Shepway B
 
top